ارزیابی انطباق – گواهینامه Certification

فهرست مطالب

دریافت گواهینامه های ایزو، می تواند ابزار مفیدی برای افزایش اعتبار سازمان باشد. استقرار الزامات ایزو و جاری بودن این استاندارد در سازمان میتواند، نمایش دهنده این امر باشد که، محصولات یا خدمات شما انتظارات مشتریان شما را برآورده می کند. برای برخی از صنایع، صدور گواهینامه، یک الزام قانونی یا قراردادی است.

در ISO، ما استانداردهای بین‌المللی مانند ISO 9001 و ISO 14001 را توسعه می‌دهیم. کمیته ارزیابی انطباق ISO (CASCO)

تعدادی استاندارد مربوط به فرآیند صدور گواهینامه را تولید کرده است که توسط سازمان‌های صدور گواهینامه استفاده می‌شود. در مورد استانداردهای CASCO بیشتر بخوانید.

گواهی – ارائه توسط یک نهاد مستقل از تضمین کتبی (گواهی) مبنی بر اینکه محصول، خدمات یا سیستم مورد نظر الزامات خاصی را برآورده می کند.

اعتباربخشی – به رسمیت شناختن رسمی توسط یک نهاد مستقل، که عموماً به عنوان یک نهاد تأیید صلاحیت شناخته می شود، که یک نهاد صدور گواهینامه بر اساس استانداردهای بین المللی عمل می کند.

انتخاب یک مرجع صدور گواهینامه
هنگام انتخاب یک مرجع صدور گواهینامه، باید:

چندین مرجع صدور گواهینامه را ارزیابی کنید.
بررسی کنید که آیا سازمان صدور گواهی از استاندارد CASCO مربوطه استفاده می کند یا خیر
بررسی کنید که آیا معتبر است یا خیر. اعتباربخشی تاییدیه مستقل شایستگی را فراهم می کند. با این حال، اعتبار سنجی اجباری نیست، و عدم اعتبار لزوماً به معنای معتبر نبودن نهاد گواهی نیست. برای یافتن یک نهاد صدور گواهینامه معتبر، با نهاد ملی اعتباربخشی در کشور خود تماس بگیرید یا از CertSearch تالار بین المللی اعتباربخشی بازدید کنید.

بررسی ایزو (ISO Survey)
دریابید که در هر کشور چند گواهینامه معتبر برای استانداردهای اصلی سیستم مدیریت ISO وجود دارد.

سازمان های بین المللی با همکاری ISO برای اعتباربخشی
انجمن بین المللی اعتباربخشی (IAF) انجمن جهانی نهادهای اعتبارسنجی ارزیابی انطباق و سایر نهادهای علاقه مند به ارزیابی انطباق در زمینه های سیستم های مدیریت، محصولات، خدمات، پرسنل و غیره است.

ILAC سازمانی بین‌المللی برای نهادهای اعتباربخشی است که مطابق با ISO/IEC 17011 فعالیت می‌کند و درگیر اعتبارسنجی نهادهای ارزیابی انطباق از جمله آزمایشگاه‌های کالیبراسیون (با استفاده از ISO/IEC 17025)، آزمایشگاه‌های آزمایش (با استفاده از ISO/IEC 17025)، آزمایشگاه‌های تست پزشکی با استفاده از ISO 15189)، نهادهای بازرسی (با استفاده از ISO/IEC 17020) و ارائه دهندگان تست مهارت (با استفاده از ISO/IEC 17043)

ISO فرآیند استقرار الزامات استاندارد و صدور گواهینامه را انجام نمی دهدک
ایزو گواهینامه صادر نمی کند و به کسی اجازه استفاده از آرم ISO را در ارتباط با صدور گواهینامه نمی دهد. صدور گواهینامه توسط نهادهای صدور گواهینامه خارجی انجام می شود، بنابراین یک شرکت یا سازمان نمی تواند توسط ISO تأیید شود.

طرح شکایت در رابطه با ادعای صدور گواهی
ایزو شکایات مربوط به سوء استفاده از آرم ISO یا گواهینامه های غلط را به استانداردهای سیستم مدیریت ISO جدی می گیرد.

شکایات باید به مرجع صدور گواهینامه که سازمان را تأیید کرده است، خطاب شود. شما می توانید با بررسی بیانیه گواهینامه، علامت گواهی استفاده شده توسط سازمان یا با درخواست کپی گواهی به استاندارد ISO، مرجع صدور گواهینامه را شناسایی کنید.

اگر مراحل بالا را نمی توان دنبال کرد، لطفاً یک ایمیل با جزئیات کامل مشکل و نحوه تماس ما با شما برای ما ارسال کنید. در حالی که ISO نمی تواند یک قطعنامه را تضمین کند یا مسئولیتی را بر عهده بگیرد، می تواند به تسهیل گفتگو بین طرف های درگیر کمک کند و به سمت یک نتیجه مثبت کار کند.

پاسخ به شکایت شما ظرف 14 روز برای شما ارسال خواهد شد.

آیا می توانم از آرم ISO استفاده کنم؟
آرم ISO یک علامت تجاری ثبت شده است و نمی تواند توسط هیچ فردی خارج از ISO استفاده شود، مگر اینکه به صراحت مجوز داده شده باشد.

اگر می خواهید از یک لوگو برای نشان دادن گواهی استفاده کنید، با مرجع صدور گواهی که گواهی را صادر کرده است تماس بگیرید.

جزئیات کامل استفاده از آرم ISO را مشاهده کنید.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند