CE MARKING

استاندارد انطباق محصول اتحادیه اروپا

CE MARKING

اتحادیه اروپا متشکل از اتریش، بلژیک ، دانمارک ، چک ، فندلاند ، فرانسه ، آلمان ، مجارستان ، ایرلند ، ایتالیا ، اسپانیا و … قوانینی را برای فروش محصولاتی که در داخل اروپا به فروش برسد ثبت کرده اند. برای مثال برای بخش دارو ، خودرو ، قطعات حرکتی تولیدات الکترونیکی و … . اگر شما قصد فروش چنین تولیدی را در اتحادیه اروپا دارید محصول شما باید طبق قوانین فروش اتحادیه اروپا باشد و ضمنا باید CE Marking را دریافت کند تا بتواند در اتحادیه اروپا به فروش برسد. کلمه CE برگرفته از دو کلمهComminute European که به زبان فرانسه است و به زبان انگلیسی می شود Europe conformity . محصول مورد نظر جهت دریافت استاندارد فوق می بایست در داخل یکی از category های تعیین شده از سمت اتحادیه اروپا قرار بگیرد و پس از انجام تست های لازم و تایید آن می تواند گواهینامه CE Marking را دریافت نماید. .
نشان CE محصولات بیان کننده این است که محصولاتی که در بازار منطقه اقتصادی اروپا و ترکیه به فروش می رسد به منظور برآورده نمودن نیازمندیها و استانداردهای حفاظتی بالای ایمنی ، بهداشتی و زیست محیطی اتحادیه اروپا ،ارزیابی شده و با این نیازمنیها انطباق دارد . هدف از تاییدیه CE اروپا ، اثبات و نشان دادن انطباق محصول با استاندارد ایمنی اروپا است.

CE شامل چند نوع است

SELF-DECLARATION

CE MARKING

مرجع صدور گواهینامه CE :

مرجع صدور گواهینامه CE به صورت اختصاری NB نامیده می شود NB مخفف Notified Body یعنی نهاد مطلع است. برای شناسایی NB های معتبر فقط کافی است که شما وارد سایت Nando شوید .

نحوه دریافـت CE:

در ابتدا محصول مورد نظر باید مشخص و کاربرد آن معین گردد که در کدام Category قرار می گیرد و بعد از آن کلیه راهنمایی ها ، اطلاعات و الزامات Category بررسی می شود که محصول بر پایه قوانین دایرکتیو (directive) یا مقررات (regulation) پارلمان اروپا باید الزاماتی از قبیل تکنیکال فایل ، تست ریپورت معتبر ، در صورت لزوم حضور ارزیابان NB در محل کارخانه ، گواهینامه های سیستم مدیریت کیفیتی را برآورده نماید .

منافع و نتایج مورد انتظار پس از دریافت

کارخانه های تولیدی که در مورد محصولشان ادعا می کنند که با حداقل های مورد نیاز برای سلامتی و ایمنی مطابقت دارد و این مشخصات را می توانند به مشتری خود ارائه نمایند با این گواهینامه ادعای خود را ثابت می نمایند .

قابلیت افزایش صادرات و تنوع در بازارهای مقصد یا هدف .

اطمینان به مشتری در مورد استفاده از محصول .

مجوز فروش در بازار بزرگی مانند اتحادیه اروپا .

گشایش بازار صادرات برای شرکت .

کشف سریع مسائل و مشکلات .

حضور در سطح جهانی .